top of page
Dr. Ferhat Yarar, Klinik Psikolog, Psikoterapist, Psikanalitik Psikoterapi, Kadıköy Psikolog

Eğitim: ​

  • Lisans: ODTÜ Psikoloji

  • Yüksek Lisans: ODTÜ Klinik Psikoloji

  • Doktora: ODTÜ Klinik Psikoloji 

​ Klinik Yaklaşımı​

  • Psikanaliz

Dr. Ferhat Yarar 
 Formasyonda Psikanalist (Uluslararası Psikanaliz Birliği)
 Klinik Psikolog / Dr. Öğr. Üyesi

Dr. Ferhat Yarar lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalı’ndan almıştır. Yüksek lisans çalışmalarını Prof.Dr. Nuray Karancı danışmanlığında travmatik strese ilişkin bilişsel kişilerarası farklılıklar üzerine tamamlamış; doktora sürecinde ise Doç.Dr. Özlem Bozo danışmanlığında pozitif klinik psikoloji alanında çalışmalar yürütmüştür.

 

Klinik psikolog olarak, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi’nde, Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı Polikliniği’nde, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Kliniği’nde, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Bölümü ve Yetişkin Ruh Sağlığı Bölümü’nde klinik uygulamalar yürütmüştür. Doktora çalışmaları boyunca, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ayna Klinik Psikoloji Destek Ünitesi’nde süpervizyon altında yetişkin psikoterapisi çalışmalarını yürütmüştür.

 

2015-2017 yılları arasında, İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Klinik Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Ferhat Yarar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Işık Üniversitesi, ve Arel Üniversitesi'nde lisans ve lisansüstü duzeyde dersler vermiştir. Halen İstanbul Galata Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde Dr.Öğr.Üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Uluslararası Psikanaliz Birliği himayesinde İstanbul Psikanaliz Derneği'nde formasyondadır.

2017 yılında Akış Psikoterapi Merkezi'ni kuran Dr. Ferhat Yarar, yetişkin danışanlara psikanalitik yönelimli psikoterapi hizmeti sunmaktadır. Anadili Türkçe olan danışanların yanı sıra, anadili veya ikinci dili İngilizce olan danışanlara da hizmet sunmaktadır.

Dr. Ferhat Yarar'dan randevu talepleriniz ve iletişim için lütfen   0 (216) 804 3380'i arayıp telesekretere sesli mesaj bırakın. 

bottom of page