top of page
Uzm. Psk. Gülsün Ünal, Çocuk Psikoloğu, Ergen Terapisti,
  • Eğitim: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), ODTÜ (Gelişim Psikolojisi, Yüksek Lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Klinik Psikoloji –Yüksek Lisans)

  • Psikoterapi Yaklaşımı: Psikanalitik Terapi

  • Çalışma Konularından Bazıları:

  • Yetişkinlerle: Depresif duygu durumu, kaygı, mutsuzluk, kişilerarası çatışmalar, romantik ilişki problemleri, öfke sorunları, arkadaş ilişkileri ve aile ilişkileri.

  • Çocuk ve Ergenlerle; Uyum ve davranış problemleri, duygusal zorluklar, okul ve öğrenme sorunları, gelişimsel zorluklar.

Uzm. Psk. Gülsün Ünal
Klinik Psikolog / Gelişim Psikoloğu / Psikoterapist

Gülsün Ünal lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Aynı Üniversite’nin Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalı’ndan uzmanlık derecesini almıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında “Koruma Altındaki Bebek ve Çocukların Bireysel Özellikleri ile Bakım Tiplerinin Gelişimsel Sonuçlar Üzerindeki Etkilerinin Boylamsal Olarak Incelenmesi” adlı TÜBİTAK projesinde araştırmacı olarak görev almıştır. Bebeklerin mizaç özelliklerini ayırt etmede ve ölçmede  kullanılan “Infant Behavior Questionnaire” (Bebek Davranış Anketi; Rothbart & Gartstein, 1998) başlıklı ölçeğin Türkçe’ye uyarlamasını yapmıştır.

Uzmanlık derecesini almasını takiben, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda ikinci uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.  Londra Tavistock Kliniği’ne bağlı olarak yürütülen Tavistock Modeli Bebek Gözlemi Eğitimi’ni tamamlamıştır.  Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde test eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuk ve ergenler için Rorschach, CAT ve TAT testlerinin uygulayıcısıdır.

 

Gülsün Ünal yetişkin, çocuk ve ergen bireylerle bireysel psikoterapi çalışmaları yapmaktadır. Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) ve İstanbul Psikanaliz Derneği bünyesinde psikanaliz formasyonuna devam etmektedir. Ayrıca, Avrupa Psikanalitik Psikoterapi Federasyonu’na bağlı İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği (İÇEPPD) bünyesinde psikanalitik psikoterapi formasyonuna devam etmektedir.

Randevu ve bilgi için 0 545 894 4445'i arayabilirsiniz. 

bottom of page